Reklam Alanı

Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mynet Adklik ve Mynet Adpartner
28-04-2007, 10:00 PM
Mesaj: #1
Mynet Adklik ve Mynet Adpartner
MYNET ADKLİK

Adklik nedir?

Adklik üye reklamveren ve reklam ajanslarının verdiği reklamların içerik hedefli olarak Mynet ve Adpartner üyesi web sitelerinde gösterilmesini sağlayan sistemdir.

Nasıl çalışır?

Reklamverenler ya da reklamverenler adına hizmet veren ajanslar, ister online ister de Mynet reklam satış temsilcileri aracılığı ile ürünlerine yönelik reklam kampanyalarını oluşturabilirler.

Bu reklamların gösterilmesi için uygun bulduğunuz anahtar kelimeleri belirleyin.

Seçtiğiniz anahtar kelimeler için olası rakiplere karşı bir maksimum tıklama ücreti belirleyip açık arttırmaya dahil olabilirsiniz. Bir anahtar kelime için rakipler ile pazarlık bu açık arttırma ile belirlenmiş olan anahtar kelimenin "Şu anki tıklama ücreti"'den "Maksimum tıklama ücretine" ulaşana kadar sabit bir artış oranıyla sistem tarafından otomatik olarak yapılır.

Sizde Adklik sitesinden gerçek zamanlı olarak reklam kampanyanızın performansını takip edebilir, gerekli durumlarda anahtar kelimeleri ve kampanya yayınlama tercihlerinizi değiştirebilirsiniz.

Nasıl Kazanırım?

Reklam için belirlenen anahtar kelimeler kullanılarak reklam içeriğine en uygun Adpartner üyesi web sayfalarında gösterilir. Anahtar kelime hedefleme teknolojisi sayesinde reklamın anahtar kelimeleriyle web sitelerinin anahtar kelimeleri eşleşir. Sonuçta, reklamlar içeriğe en uygun olan, tam da hedeflenen sayfalarda gösterilir. Bu reklamlarınızın sizin seçtiğiniz anahtar kelimelerle eşleşen içerik sayfalarında gösterileceği anlamına gelir.

Örnek:

Siz Çiçekçi dükkanınızla ilgili bir reklam vermek istiyorsunuz.

Seçtiğiniz anahtar kelimeler : En güzel çiçekler, Arajman, Anneler Günü Hediyesi

Reklamınız Mynet Adpartner siteleri arasında bu anahtar kelimelere uygun içeriğe sahip sayfalarda gösterilecektir. Örneğin, Mynet Kadınca Anneler Günü özel haber web sayfası.

Böylece hedef kitlenize en etkin ve en ekonomik erişimi sağlamış olursunuz.MYNET ADPARTNER

Adpartner nedir?

Adpartner üye web sitelerinde site içeriğine uygun olarak Adklik üyesi reklamveren ve reklam ajanslarının verdiği reklamların gösterilmesini sağlayan sistemdir.

Nasıl Çalışır?

Web yayıncıları, Mynet Adpartner sistemine dahil olmak için gerekli üyelik şartlarına uymayı kabul eder ve üyelik başvurusunda bulunur. Mynet tarafından bu talebi olumlu karşılanan web yayıncıları, Adpartner olma hakkını kazanır.

Adpartner üyesi belirlediği reklam kurallarına ve reklam formatlarına uygun olarak oluşturduğu javascript kodu reklam gösterilmesini istediği web sitesi sayfasının html'ine yapıştırır.

Böylece, üye web sitesinde kendi belirlemiş olduğu reklam kurallarına uygun olarak gelen reklamlar yine üyenin kendi belirlemiş olduğu reklam formatlarında istediği web sayfalarında gösterilmeye başlar. Gösterilen reklamlar ziyaretçileriniz tarafından tıklandıkça yayıncı para kazanır.

Nasıl Kazanırım?

Web sitenizde gösterilen reklamlar ziyaretçileriniz tarafından geçerli olarak tıklandıkça para kazanırsınız.

Adpartner sayesinde para kazanmanın bir üst limiti yoktur. Ancak Adpartner sisteminde kazandığınız gelirin tarafınıza gönderilmesi için bakiyenizin en az 100 YTL'ye ulaşmış olması şartı aranır. Hak edilen meblağ 100 YTL'ye ulaştığında Yayıncı fatura keser ve bunu takiben 30 gün içerisinde bu meblağ Yayıncı'nın banka hesabına yatırılır. Aylık olarak hak edilen gelir tutarları takip edilir, faturalandırılır ve 30 gün içerisinde site sahibine ödenir.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


Forum Atla:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir